Automatická kresba – k čemu je dobrá?

automatická kresba

Nemáte na tvoření čas, ale rádi byste se kresby/malby nevzdali? Mám pro vás dobrý tip, jak se od kresby nebo malby nevzdálit a přitom stačí jen pár minut denně. Chvilka automatické kresby vám bude k užitku. 

Co je automatická kresba?

Možná je znáte, možná ne. Představím vám automatickou kresbu/malbu (nedávám omezení v použitém médiu), jak ji vnímám a používám já. 

Taková malá rozcvička každý den není vůbec k zahození. A přitom je to jen chvilka, kterou můžete začít svůj den. Začleňte pětiminutovku do každého dne v přesně danou dobu. To vám vždy pomůže udržet novou činnost, aby se z ní stala pravidelná záležitost, bez které nemůžete být.

automatická kresba

automatická kresba

Jak automatická kresba funguje?

Kouzlo celého procesu spočívá v naprosto bezmyšlenkovitém „čmárání“. Vzniká tak obraz z našeho podvědomí. Díky tomu uvolňujeme svou psychiku, mysl, dostáváme se do tzv. stavu „flow“. Vznikají nepředvídatelné obrazy. Malujte bez konkrétní představy.

Více si můžete přečíst na wikipedii.

Vyzkoušejte různé techniky a média. Ráda jsem na škole zkoušela experimentovat s akvarelem a kresbou.

Je pro každého?

Rozhodně ano a kdo si nezkusil pokreslit skicák automatickou kresbou, tak tomu to vřele doporučuji. Také jsem na vysoké škole měla pomalovat/pokreslit skicák, ale bohužel mi k tomu nikdo neřekl, co je na tom tak dobrého. Jestli chcete vědět, co je na tom tak skvělého, čtěte dál.

Velký přínos pro výtvarníky

Výtvarníci používají tento proces před svou prací právě pro zmíněné benefity a ještě navíc získávají z kreseb mnohem víc.

Ve stavu uvolněné mysli dokážou naše ruce tvořit úplně nové věci, které bychom hlavou nevymysleli. Mít skicák plný automatických kreseb/maleb se může stát pro výtvarníka pokladnicí nových nápadů, linií, nových tahů a tvarů. No prostě skvělý pracovní materiál, ze kterého můžete čerpat ve své další tvorbě.

Přeji mnoho radostných chvil s tvořením

A pokud je pro vás malá chvilka se skicákem málo, tak vám mohu doporučit hned několik kurzů, kterých se můžete zúčastnit.

Jestli vám dělá problém se pustit do samotné tvorby. Stále to odkládáte, doporučím vám tento návod, který velmi účinně rozproudí tvůrčí energii.

Pokud vás zajímá víc z mé tvorby, můžete se podívat do portfolia.

Michaela Málková
Jsem ilustrátorka a výtvarnice a miluji kouzlení s barvami a fantazií.  Ke své tvorbě používám hlavně kresbu a akvarel, které také učím na svých kurzech.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů