Můj příběh

Jsem ilustrátorka a miluji kouzlení s barvami a fantazií.  Ke své tvorbě používám hlavně kresbu a akvarel, které také učím na svých kurzech.

Dnes tvořím jedinečné obrázky, díky kterým mohu rozdávat radost ostatním. Mou vášní se staly barvy a fantazie. Díky tomu mohu předávat své zkušensti dál.

Od malička jsem však měla různá přesvědčení a nízkou sebedůvěru...

K mému potenciálu a fantazii však byla velmi dlouhá cesta. Kreslila jsem sice od malička, ale do vínku jsem dostala všemožná přesvědčenínízkou sebedůvěru.

Vzpomínám si na první pochybnosti o mé kreativitě a fantazii. Byla jsem v osmé třídě ZŠ a měla jsem na výtvarném kroužku malovat fantazijní obraz. Stála jsem u plátna a děsně jsem se trápila. Od té chvíle jsem opravdu “věděla”, že i když umím kreslit, nejsem dost dobrá a hlavně nemám nápadynejsem kreativní.

Prošla jsem si pak různými obory. Nejdřív 7 let oděvního návrhářství, pak knižní vazba na vysoké škole a nakonec jsem jako zázrakem ukončila magisterské studium v oboru ilustrace. Mé figurální kresby byly vystavované na výstavách Figurama.

Když se zpětně podívám na studentská léta, přijde mi, že ostatní viděli mnohem více mého potenciálu než já sama. Svýma očima jsem byla stále ta holka, co nemá fantazii a děsně se se vším trápila. Občas vysvitlo jasnější období, ale to se opět někde vytratilo díky mému velmi nízkému sebevědomí.

Jak jsem se dostala ke své síle a potenciálu?

Po vystudování několika výtvarných škol včetně té vysoké jsem si připadala jako bych stála na začátku. Byla ve mě však stále stejná víra a určité vnitřní vědění, které mi říkalo, že se ve mě skrývá mnohem víc. Potenciál dřímal tiše uvnitř a já k němu neměla klíč.

Změna nastala ve chvíli, kdy jsem nastoupila na cestu sebepoznání. Velké změny v mém životě se začaly dít ve chvíli, kdy jsem začala tančit Loona dance.

Propojování s dělohou, se sebou samou mi natolik pomohly, že jsem svůj potenciál konečně našla a mohla ho dál plně rozvíjet. Často používám tanec jako vnitřního průvodce. Hledám při něm inspiraci a odpovědi. Je to můj relax a vášeň.

Nikdy by mě nenapadlo, kam má cesta povede

Kreslení je pro mě radostí a nedostávám se do obrovských propadů, které jsem běžně zažívala. Začala jsem se naplno věnovat kresběmalbě akvarelem. Díky svým zkušenostem jsem v roce 2021 začala pořádat kurzy kresby a akvarelu.

Pracuji na mnoha projektech jako ilustrátorka a tvořím vlastní tvorbu, kterou si můžete zakoupit na Fleru či v dalších kamenných prodejnách na Vysočině. Jsem nadšená, že mohu dělat to, co mě baví.