Své sny už neodkládejte a pojďte do toho s námi!

Kouzla akvarelu - základní kurz 

ve Žďáře nad Sázavou

Téma - JARO

9. 3. - 6. 4. 2024

Chcete se naučit malovat akvarel, ale nikdy jste nenašli odvahu začít? Nebo jste začali a není to ono?

O kurzu

Líbí se vám akvarelová malba, ale úplně nevíte, jak na ni? 

Tento kurz vám může usnadnit začátky a pomůže vám se zorientovat v základních technikách a problematice, která vás může potkat. Je tu pro vás, aby se z akvarelu stala opravdová radost.

Pojďme společně objevovat kouzlo jara díky jarnímu kurzu akvarelu pro začátečníky ve Žďáře nad Sázavou! Připojte se k nám a začněte malovat pravidelně v příjemném prostředí společně s dalšími akvarelovými nadšenci.

Tento kurz je jedinečný v tom, že je rozdělen na 3 setkání s rozestupy, mezitím máte 2 domácí úkoly, aby se pro vás akvarelová malba stala příjemným pomocníkem, jak relaxovat a vyjadřovat své kreativní já.

Na kurzu se zaměříme na základní techniky, poradím vám, jak vybírat pomůcky, napínání papíru, teorii pro další malování a mnoho dalšího.

Během kurzu jsem plně k dispozici pro vaše dotazy a případnou konzultaci vaší tvorby.

O lektorce

Jsem výtvarnice, ilustrátorka a miluji kouzlení s­ barvami a fantazií. Ke své tvorbě používám hlavně kresbu a akvarel, se kterým pracuji víc jak 20 let.

"Sleduji svět kolem sebe a vnímám nuance materiálů, barev, světel, výrazů lidí a vůbec se snažím vidět krásu, která nás obklopuje."

Pro koho je kurz vhodný

Kurz je vhodný pro začátečníky i pro nadšence, samouky, či milovníky akvarelu, kteří se chtějí přiučit základům.

Kurz je vhodný pro děti pouze po domluvě. 
Kapacita je omezená max. pro 10 účastníků.

Kurz probíhá

Ve Žďáře nad Sázavou - Active – středisko volného času, Horní 2. 

Soboty 9. 3., 23. 3., 6. 4. 2024 od 9h do 13h. 

Cena

2000 Kč (s vlastními pomůckami)

2300 Kč (se zapůjčením pomůcek)

Pomůcky

 • Akvarelové barvy
  (ne vodovky, pro začátek stačí 10, 12 barev. Do dnes mám své první akvarely - 24 barev, jen některé barvy jsem dokupovala. Pro ty z vás, kdo se chcete věnovat akvarelu víc do hloubky, tak 24 barev by klidně stačilo. Určitě mi můžete napsat a poradím vám.)
 • Štětce různých průměrů - například č. 0, 2, 5, 8, 12
  (pro začátek stačí kulaté přírodní a jeden plochý třeba č. 10 nebo větší z papírnictví. Klidně si pořiďte i nějaký syntetický, ať víte jaký je mezi nimi rozdíl. Pro ty z vás, kteří byste se chtěli akvarelem opravdu zabývat, tak doporučuji, abyste si pořídili alespoň jeden štětec z kuny nebo veverky cca č. 8. Je to úplně jiný level. Ale chápu, že to jsou velké náklady, tak to nevyžaduji.)
 • Maskovací kapalina
 • Papírová lepící páska šíře 2-3 cm
 • Dřevěná destička
  (určitě ne z lamina, velikost - min. 34x25 cm)

Pokud potřebujete cokoliv prokonzultovat, neváhejte se na mě obrátit. Když pořizujete vše nově, tak můžou být náklady poměrně velké. Určitě mi můžete napsat a se vším vám poradím. Také nabízím možnost zakoupení dřevěné destičky od mého tatínka truhláře. Musím to ale vědět včas - do 1. 3. 2024.

Reference od účastníků předešlých kurzů

Milá Míšo, tvůj kurz akverelu bylo to nejlepší, za co jsem poslední dobou utratila peníze! :o) A vůůůbec toho nelituji! Naopak, je naprosto boží, že i tady u nás na "malém" městě se člověk může dostat na kurz akvarelu a nejen to, dokonce pravidelně pokračovat. Pro mě to byla velká díra na trhu, kterou ty jsi perfektně zaplnila. Dlouho jsem pokukovala po podobných kurzech a jsem upřímně nadšená, že jsem si díky tobě mohla splnit svoje malířské choutky 🙂 Setkávání v malé skupině lidí, ty jako milá a trpělivá učitelka, všechny pomůcky půjčené do začátku, rady při malování, pomoc při výběru malířských potřeb, ochota s čímkoliv pomoci a další a další klady byly třešnička na dortu. Pokud někdo stále váhá, tak by neměl! Je to skvělý relax, při kterém vznikají krásná dílka-jedno moje z druhé hodiny už si maminka s radostí pověsila na zeď (... no nevím, možná jen proto, že jsem jí ho tak moc cpala "koukej, koukej, to je krása viď, jak se mi to povedlo,že jo, viď " že jí asi nic jiného nezbylo... :-DD)
Lenka S.
Já jsem se s akvarelem setkala před lety a dokonce se s ním učila v rámci studia. Ale až u tebe na kurzu jsem konečně pochopila, jak s ním zacházet a jak skutečně použít to, co tato technika nabízí. Moc děkuji za skvělý kurz. A s bonusem tebe, jako naprosto úžasné, trpělivé, vlídné a vtipné lektorky. 🙂 Díky moc.
Gabriela K.
Akvarelový kurz mne opravdu nadchnul. Dostala jsem ho jako dárek a nečekala, že se mi kurz bude tolik líbit a že mi malování půjde. Tedy nešlo samo, v druhé lekci - malování krajinky, jsem se musela opravdu kousnout, protože jsem měla pocit, že obrázek nenamaluji. Ale zvítězila jsem. Navíc, vnímám, jak jsem se během těch tří lekcí zlepšila. Takže Míšo moc děkuji za dárek i za vedení a těším se na pokračování.
Iva P.
Rozhodla jsem se jít do kurzu kreslení pro začátečníky s Míšou, i když jsem začátečník úplně nebyla. Chtěla jsem obnovit zvyk kreslení i v tuhle dobu, když mám kvůli dětem času málo, a taky jsem chtěla být mezi lidmi s podobným zájmem. Nelitovala jsem toho! Naopak kurz byl pro mě skvělé "opáčko" věcí, které jsem už tehdy uměla, dal mi taky spoustu nových podnětů (které byly pro mě inspirativní i v jiných oblastech života, třeba ve zpěvu!) a hlavně splnil můj cíl, obnovit chuť a radost z kreslení - na kterou člověk snadno zapomene, když to nedělá. Kurz tedy velmi doporučuji jak těm, kdo v životě nikdy nekreslili a třeba si o sobě myslí, že "kreslit neumí" (mohli byste být překvapeni!), tak těm, kdo chtějí znovu probudit své tvořivé chutě a taky se v tom vylepšit po technické stránce.
Marta Sartori

Máte nějaké dotazy?

Neváhejte mě kontaktovat.

Telefon
+420 732 352 716
E-mail
michaela@michaelamalkova.cz