Své sny už neodkládejte a pojďte do toho s námi!

Kouzla akvarelu - pravidelný kurz

v Chotěboři

9/2024 - 6/2025

Chcete se naučit pokročilejší techniky akvarelu? Získat nové zkušenosti a dovednosti k lepším výsledkům? Dostat nové podněty a chvilku pro sebe, kdy se můžete pustit jen do malování?

O kurzu

Líbí se vám akvarelová malba a rádi byste pravidelně malovali, vzdělávali se, byli ve společnosti dalších stejně naladěných lidí? 

Tento kurz vám může usnadnit pravidelnost a pomůže vám se zorientovat v základních technikách a problematice, která vás může potkat. Je tu pro vás, aby se z akvarelu stala opravdová radost.

Na kurzu prohloubíme znalosti vrstvení, míchání barev, používání štětců. Zkusíme si různá témata malby jako je krajinomalba, malba zvířat, květin, fantazie a další. Pokud dovolí počasí, tak budeme malovat i v plenéru.

Během kurzu jsem plně k dispozici pro vaše dotazy a případnou konzultaci vaší tvorby.

O lektorce

Jsem výtvarnice, ilustrátorka a miluji kouzlení s­ barvami a fantazií. Ke své tvorbě používám hlavně kresbu a akvarel, se kterým pracuji víc jak 20 let.

"Sleduji svět kolem sebe a vnímám nuance materiálů, barev, světel, výrazů lidí a vůbec se snažím vidět krásu, která nás obklopuje."

Pro koho je kurz vhodný

Kurz je určen všem mírně pokročilým, kteří tápou ve vrstvení a míchání barev, a kteří by chtěli pokročit zase o kousek dál.

Nebo klidně i pro pokročilé, kteří se sami nedostanou k malování a rádi by načerpali inspiraci a setkali se se stejně naladěnými lidmi.

Pokud byste se chtěli zúčastnit a jste naprostý začátečník, je vhodné navštívit nějaký letní kurz nebo si můžeme domluvit soukromou hodinu, kdy si vše potřebné ukážeme.

Kurz je vhodný pro děti pouze po domluvě. 
Kapacita je omezená max. pro 10 účastníků.

Kurz probíhá

v Chotěboři - Zastávka194, nám. TGM 194

1x měsíčně pondělí vždy od 17 h do 20 h.

Cena

na pololetí - Varianta A1 -  2800 Kč  (s vlastními pomůckami)

Varianta A2 -  3300 Kč (se zapůjčením pomůcek)

na celý rok (10 měsíců) - Varianta B1 -  5500 Kč  (s vlastními pomůckami)

Varianta B2 -  6000 Kč (se zapůjčením pomůcek)

Reference od účastníků předešlých kurzů

Milá Míšo, tvůj kurz akverelu bylo to nejlepší, za co jsem poslední dobou utratila peníze! :o) A vůůůbec toho nelituji! Naopak, je naprosto boží, že i tady u nás na "malém" městě se člověk může dostat na kurz akvarelu a nejen to, dokonce pravidelně pokračovat. Pro mě to byla velká díra na trhu, kterou ty jsi perfektně zaplnila. Dlouho jsem pokukovala po podobných kurzech a jsem upřímně nadšená, že jsem si díky tobě mohla splnit svoje malířské choutky 🙂 Setkávání v malé skupině lidí, ty jako milá a trpělivá učitelka, všechny pomůcky půjčené do začátku, rady při malování, pomoc při výběru malířských potřeb, ochota s čímkoliv pomoci a další a další klady byly třešnička na dortu. Pokud někdo stále váhá, tak by neměl! Je to skvělý relax, při kterém vznikají krásná dílka-jedno moje z druhé hodiny už si maminka s radostí pověsila na zeď (... no nevím, možná jen proto, že jsem jí ho tak moc cpala "koukej, koukej, to je krása viď, jak se mi to povedlo,že jo, viď " že jí asi nic jiného nezbylo... :-DD)
Lenka Sehnalová
Já jsem se s akvarelem setkala před lety a dokonce se s ním učila v rámci studia. Ale až u tebe na kurzu jsem konečně pochopila, jak s ním zacházet a jak skutečně použít to, co tato technika nabízí. Moc děkuji za skvělý kurz. A s bonusem tebe, jako naprosto úžasné, trpělivé, vlídné a vtipné lektorky. 🙂 Díky moc.
Gabriela K.
Akvarelový kurz mne opravdu nadchnul. Dostala jsem ho jako dárek a nečekala, že se mi kurz bude tolik líbit a že mi malování půjde. Tedy nešlo samo, v druhé lekci - malování krajinky, jsem se musela opravdu kousnout, protože jsem měla pocit, že obrázek nenamaluji. Ale zvítězila jsem. Navíc, vnímám, jak jsem se během těch tří lekcí zlepšila. Takže Míšo moc děkuji za dárek i za vedení a těším se na pokračování.
Iva P.

Pomůcky

 • akvarelové barvy
  (ne vodovky, pro začátek stačí 10, 12 barev. Do dnes mám své první akvarely - 24 barev, jen některé barvy jsem dokupovala. Pro ty z vás, kdo se chcete věnovat akvarelu víc do hloubky, tak 24 barev by klidně stačilo. Určitě mi můžete napsat a poradím vám.)
 • štětce různých průměrů - například č. 2/0, 0, 2, 6, 8
  (pro malování akvarelem vřele doporučuji i drobnější štětce, které mohou být i syntetické, větší jsou lepší přírodní - kuna, veverka. Skvěle poslouží tzv. čínské štetce - mix syntetika s přírodním chlupem. Jak se říká - za málo peněz hodně muziky)
 • hnědá klihová papírová lepící páska šíře cca 2-3 cm
  (bude případně k zapůjčení na kurzu)
 • Dřevěná destička
  (minimálně 34x25 cm)
 • maskovací kapalina - není nutná (můžete si zapůjčit na kurzu)
 • tužky, tělová pastelka, guma
 • 2 sklenice na vodu

Pokud potřebujete cokoliv skonzultovat, neváhejte se na mě obrátit. Když pořizujete vše nově, tak můžou být náklady poměrně velké. Určitě mi můžete napsat a se vším vám poradím. Také nabízím možnost zakoupení dřevěné destičky od mého tatínka truhláře. Musím to ale vědět včas - do 1. 9. 2024.

Máte nějaké dotazy?

Neváhejte mě kontaktovat.

Telefon
+420 732 352 716
E-mail
michaela@michaelamalkova.cz