Své sny už neodkládejte a pojďte do toho s námi!

Kouzla akvarelu - základní kurz v Jihlavě

18.-19. 11. 2023

Učaroval vás akvarel a rádi byste se ho naučily? Poznali základní techniky a naučily se skvělé vychytávky, které vám usnadní malování?

Akvarel je má nejoblíbenější technika, kterou tvořím své ilustrace. Když jsem s ním začínala, také jsem netušila mnoho věcí, které vím dnes. Neuměla jsem vrstvit barvy přes sebe. Těžko se mi hledaly barevné kombinace. Nyní tvořím obrazy s lehkostí akvarelu danou. Moc ráda vám předám své nadšení a zkušenosti v této technice.

Přijďte objevovat taje a zákonistosti akvarelové malby, osvojit si hlubší dovednosti, na kterých můžete stavět při další tvorbě.

Co vám kurz přinese

Teorie pro malbu, kterou budeme především praktikovat

Získáte cenné rady, které mám přímo z praxe

Uvidíte, jak postupuje při malování lektorka

Jak bude kurz probíhat

Kurz probíhá v prostoru Tvůj rozletJoštova 27, Jihlava.

18.-19. 11. 2023, 10 - 17h (v průběhu bude obědová přestávka)

Napneme si papír, budeme míchat barvy a naučíme se různé techniky akvarelu včetně vrstvení. Vyzkoušíme si různé přístupy. Budeme malovat různými způsoby - od stylizace a volnějšího pojetí až k reálné vrstvené akvarelové malbě.

Lektorka MgA. Michaela Málková

Od malička mě bavilo kreslit, ale také jsem se vše musela naučit, stejně jako se to můžete naučit vy.

Nyní vytvářím akvarelové ilustrace a obrazy, které jsou založené na kresbě. Bez vycvičené ruky bych nikdy nenakreslila obrazy, jaké kreslím  dnes.

Sleduji svět kolem sebe a vnímám nuance materiálů, světel, výrazů lidí a vůbec se snažím vidět krásu, která nás obklopuje.

Vzdělání:

 •  SUPŠTŘ obor Oděvní návrhářství
 • VOŠONSPŠO obor Oděvní návrhářství
 • FDU Ladislava Sutnara obor Knižní vazba
  bakalářské studium
 • FDU Ladislava Sutnara obor Ilustrace
  magisterské studium

Ocenění a výstavy:

 • 3. místo Nejkrásnější česká kniha (2011)
 • účastnila jsem se výstav Figurama (2007 + některé další ročníky)
 • Společná výstava Klubu ilustrátorů (2017)

Reference od účastníků předešlých kurzů

Milá Míšo, tvůj kurz akverelu bylo to nejlepší, za co jsem poslední dobou utratila peníze! :o) A vůůůbec toho nelituji! Naopak, je naprosto boží, že i tady u nás na "malém" městě se člověk může dostat na kurz akvarelu a nejen to, dokonce pravidelně pokračovat. Pro mě to byla velká díra na trhu, kterou ty jsi perfektně zaplnila. Dlouho jsem pokukovala po podobných kurzech a jsem upřímně nadšená, že jsem si díky tobě mohla splnit svoje malířské choutky 🙂 Setkávání v malé skupině lidí, ty jako milá a trpělivá učitelka, všechny pomůcky půjčené do začátku, rady při malování, pomoc při výběru malířských potřeb, ochota s čímkoliv pomoci a další a další klady byly třešnička na dortu. Pokud někdo stále váhá, tak by neměl! Je to skvělý relax, při kterém vznikají krásná dílka-jedno moje z druhé hodiny už si maminka s radostí pověsila na zeď (... no nevím, možná jen proto, že jsem jí ho tak moc cpala "koukej, koukej, to je krása viď, jak se mi to povedlo,že jo, viď " že jí asi nic jiného nezbylo... :-DD)
Lenka S.
Já jsem se s akvarelem setkala před lety a dokonce se s ním učila v rámci studia. Ale až u tebe na kurzu jsem konečně pochopila, jak s ním zacházet a jak skutečně použít to, co tato technika nabízí. Moc děkuji za skvělý kurz. A s bonusem tebe, jako naprosto úžasné, trpělivé, vlídné a vtipné lektorky. 🙂 Díky moc.
Gabriela K.
Akvarelový kurz mne opravdu nadchnul. Dostala jsem ho jako dárek a nečekala, že se mi kurz bude tolik líbit a že mi malování půjde. Tedy nešlo samo, v druhé lekci - malování krajinky, jsem se musela opravdu kousnout, protože jsem měla pocit, že obrázek nenamaluji. Ale zvítězila jsem. Navíc, vnímám, jak jsem se během těch tří lekcí zlepšila. Takže Míšo moc děkuji za dárek i za vedení a těším se na pokračování.
Iva P.

Co vás bude kurz stát?

Varianta A -  3500 Kč 

V ceně jsou papíry, obrazový materiál, základní potřeby si musíte zajistit sami.

Varianta B -  3800 Kč 

V ceně jsou veškeré pomůcky.

Pomůcky

 • akvarelové barvy
  (ne vodovky, pro začátek stačí 10, 12 barev. Do dnes mám své první akvarely - 24 barev, jen některé barvy jsem dokupovala. Pro ty z vás, kdo se chcete věnovat akvarelu víc do hloubky, tak 24 barev by klidně stačilo. Určitě mi můžete napsat a poradím vám.)
 • štětce různých průměrů - například č. 2/0, 0, 2, 6, 8, 12
  (Drobnější štětce mohou být i syntetické, větší jsou lepší přírodní - kuna, veverka. Pokud nemáte dostatek štětců, ráda poradím s jejich výběrem.)
 • hnědá papírová lepící páska šíře cca 2-3 cm
 • Dřevěná destička
  (minimálně 34x25 cm)
 • (maskovací kapalina - není nutná)
  (na kurzu budu mít případně k zapůjčení)
 • tužky, tělová pastelka, guma
 • 2 skleničky na vodu, hadřík, papírové utěrky

Pokud potřebujete cokoliv skonzultovat, neváhejte se na mě obrátit. Když pořizujete vše nově, tak můžou být náklady poměrně velké. Určitě mi můžete napsat a se vším vám poradím. Také nabízím možnost zakoupení dřevěné destičky od mého tatínka truhláře. Musím to ale vědět včas - do 12. 11. 2023.

Pro koho je kurz určen?

Pro začátečníky

Pro nadšence, samouky, či milovníky akvarelu, kteří se chtějí přiučit něco nového

Máte nějaké dotazy?

Neváhejte mě kontaktovat.

Telefon
+420 732 352 716
E-mail
michaela@michaelamalkova.cz

Dopřejte si to, po čem toužíte.