Své sny už neodkládejte a pojďte do toho s námi!

Kouzla akvarelu - malujeme ZVÍŘATA v Jihlavě

17. 8. 2024

Chcete se naučit malovat zvířata akvarelem? Získat nové zkušenosti a dovednosti k lepším výsledkům? Vyzkoušet si různé přístupy k jejich zobrazování?

O kurzu

Baví vás zvířata? Nevíte ale jak je namalovat nebo byste se chtěli zlepšit v jejich zobrazování? 

Na tomto kurzu se můžete seznámit s technikou akvarelu, pokud ji ještě neznáte. Budeme postupovat od jednoduchého zobrazování až po detailní malbu. Vysvětlíme si, jak malovat různorodé pokrytí zvířat a stavbu těla.

Během kurzu jsem plně k dispozici pro vaše dotazy a případnou konzultaci vaší tvorby.

O lektorce

Jsem výtvarnice, ilustrátorka a miluji kouzlení s­ barvami a fantazií. Ke své tvorbě používám hlavně kresbu a akvarel, se kterým pracuji víc jak 20 let.

"Sleduji svět kolem sebe a vnímám nuance materiálů, barev, světel, výrazů lidí a vůbec se snažím vidět krásu, která nás obklopuje."

Pro koho je kurz vhodný

Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

Kurz je vhodný pro děti pouze po domluvě. 
Kapacita je omezená max. pro 10 účastníků.

Kurz probíhá

V Jihlavě - Tvůj rozlet, Joštova 22/27

17. 8. 2024 od 10h do 17h (v průběhu bude obědová přestávka)

Cena

2000 Kč (s vlastními pomůckami)

2300 Kč (se zapůjčením pomůcek)

Pomůcky

 • akvarelové barvy
  (ne vodovky, pro začátek stačí 10, 12 barev. Pro ty z vás, kdo se chcete věnovat akvarelu víc do hloubky, tak 24 barev by klidně stačilo. Určitě mi můžete napsat a poradím vám.)
 • štětce různých průměrů - například č. 2/0, 0, 2, 6, 8, 12
  (Drobnější štětce mohou být i syntetické, větší jsou lepší přírodní - kuna, veverka. Pokud nemáte dostatek štětců, ráda poradím s jejich výběrem.)
 • hnědá papírová klihová páska šíře 2-3 cm
 • Dřevěná destička
  (minimálně 34x25 cm)
 • (maskovací kapalina - není nutná)
  (na kurzu budu mít případně k zapůjčení)
 • tužky, tělová pastelka, guma, špejle
 • 2 sklenice na vodu, hadřík

Pokud potřebujete cokoliv skonzultovat, neváhejte se na mě obrátit. Když pořizujete vše nově, tak můžou být náklady poměrně velké. Určitě mi můžete napsat a se vším vám poradím. Také nabízím možnost zakoupení dřevěné destičky od mého tatínka truhláře. Musím to ale vědět včas - do 3. 8. 2024.

Reference od účastníků předešlých kurzů

Milá Míšo, tvůj kurz akverelu bylo to nejlepší, za co jsem poslední dobou utratila peníze! :o) A vůůůbec toho nelituji! Naopak, je naprosto boží, že i tady u nás na "malém" městě se člověk může dostat na kurz akvarelu a nejen to, dokonce pravidelně pokračovat. Pro mě to byla velká díra na trhu, kterou ty jsi perfektně zaplnila. Dlouho jsem pokukovala po podobných kurzech a jsem upřímně nadšená, že jsem si díky tobě mohla splnit svoje malířské choutky 🙂 Setkávání v malé skupině lidí, ty jako milá a trpělivá učitelka, všechny pomůcky půjčené do začátku, rady při malování, pomoc při výběru malířských potřeb, ochota s čímkoliv pomoci a další a další klady byly třešnička na dortu. Pokud někdo stále váhá, tak by neměl! Je to skvělý relax, při kterém vznikají krásná dílka-jedno moje z druhé hodiny už si maminka s radostí pověsila na zeď (... no nevím, možná jen proto, že jsem jí ho tak moc cpala "koukej, koukej, to je krása viď, jak se mi to povedlo,že jo, viď " že jí asi nic jiného nezbylo... :-DD)
Lenka S.
Já jsem se s akvarelem setkala před lety a dokonce se s ním učila v rámci studia. Ale až u tebe na kurzu jsem konečně pochopila, jak s ním zacházet a jak skutečně použít to, co tato technika nabízí. Moc děkuji za skvělý kurz. A s bonusem tebe, jako naprosto úžasné, trpělivé, vlídné a vtipné lektorky. 🙂 Díky moc.
Gabriela K.
Akvarelový kurz mne opravdu nadchnul. Dostala jsem ho jako dárek a nečekala, že se mi kurz bude tolik líbit a že mi malování půjde. Tedy nešlo samo, v druhé lekci - malování krajinky, jsem se musela opravdu kousnout, protože jsem měla pocit, že obrázek nenamaluji. Ale zvítězila jsem. Navíc, vnímám, jak jsem se během těch tří lekcí zlepšila. Takže Míšo moc děkuji za dárek i za vedení a těším se na pokračování.
Iva P.

Máte nějaké dotazy?

Neváhejte mě kontaktovat.

Telefon
+420 732 352 716
E-mail
michaela@michaelamalkova.cz