Své sny už neodkládejte a pojďte do toho s námi!

Kurz akvarelu - pokračovací

ve Žďáře nad Sázavou

21. 10.-25. 11. 2023

Chcete se naučit pokročilejší techniky akvarelu? Získat nové zkušenosti a dovednosti k lepším výsledkům? Dostat nové podněty a chvilku pro sebe, kdy se můžete pustit jen do malování?

Baví vás akvarelová malba, ale občas tápete, jak byste pokračovali?

Akvarel je má nejoblíbenější technika, kterou tvořím své ilustrace. Když jsem s ním začínala, také jsem netušila mnoho věcí, které vím dnes. Neuměla jsem vrstvit barvy přes sebe. Těžko se mi hledaly barevné kombinace. Nyní tvořím obrazy s lehkostí akvarelu danou. Moc ráda vám předám své nadšení pro tuto techniku.

Co vám kurz přinese

Teorie pro malbu, kterou budeme především praktikovat

Získáte cenné rady, které mám přímo z praxe

Uvidíte, jak postupuje při malování lektorka

Na lekcích je možné své práce konzultovat

Uzavřená FB skupina pro účastníky

Nastavíme pravidelnost, díky které budou výsledky vidět mnohem rychleji

Jak bude kurz probíhat

Kurz probíhá ve Žďáře nad Sázavou - Active – středisko volného času, Horní 2.

Termíny - 21. 10., 11. 11., 25. 11.

Začínáme 14 h a  končíme vždy v 18 h.

Celý kurz bude laděn na téma PODZIM.

3 setkání po 4h

2 domácí úkoly

Domácí úkoly, které si společně rozebereme

Omezený počet účastníků

V kurzu bude max. 10 lidí

Prohloubíme znalosti vrstvení, míchání barev, hra s barvami, používání štětců. Pokud dovolí počasí, tak zkusíme malovat 1x v plenéru.

Lektorka MgA. Michaela Málková

Také jsem se nenarodila s tužkou v ruce. Musela jsem se vše naučit, stejně jako se to můžete naučit vy.

Nyní vytvářím akvarelové ilustrace, které jsou založené na kresbě. Bez vycvičené ruky bych nikdy nenamalovala ilustrace, jaké kreslím dnes. Konečně kreslím a maluji s lehkostí a hravostí.

Sleduji svět kolem sebe a vnímám nuance materiálů, světel, výrazů lidí a vůbec se snažím vidět krásu, která nás obklopuje. 

Vzdělání:

 •  SUŠTŘ obor Oděvní návrhářství
 • VOŠONSPŠO obor Oděvní návrhářství
 • FDU Ladislava Sutnara obor Knižní vazba
  bakalářské studium
 • FDU Ladislava Sutnara obor Ilustrace
  magisterské studium

Ocenění a výstavy:

 • 3. místo Nejkrásnější česká kniha (2011)
 • účastnila jsem se výstav Figurama (2007 + některé další ročníky)
 • Společná výstava Klubu ilustrátorů (2017)

Reference od účastníků předešlých kurzů

Milá Míšo, tvůj kurz akverelu bylo to nejlepší, za co jsem poslední dobou utratila peníze! :o) A vůůůbec toho nelituji! Naopak, je naprosto boží, že i tady u nás na "malém" městě se člověk může dostat na kurz akvarelu a nejen to, dokonce pravidelně pokračovat. Pro mě to byla velká díra na trhu, kterou ty jsi perfektně zaplnila. Dlouho jsem pokukovala po podobných kurzech a jsem upřímně nadšená, že jsem si díky tobě mohla splnit svoje malířské choutky 🙂 Setkávání v malé skupině lidí, ty jako milá a trpělivá učitelka, všechny pomůcky půjčené do začátku, rady při malování, pomoc při výběru malířských potřeb, ochota s čímkoliv pomoci a další a další klady byly třešnička na dortu. Pokud někdo stále váhá, tak by neměl! Je to skvělý relax, při kterém vznikají krásná dílka-jedno moje z druhé hodiny už si maminka s radostí pověsila na zeď (... no nevím, možná jen proto, že jsem jí ho tak moc cpala "koukej, koukej, to je krása viď, jak se mi to povedlo,že jo, viď " že jí asi nic jiného nezbylo... :-DD)
Lenka Sehnalová
Já jsem se s akvarelem setkala před lety a dokonce se s ním učila v rámci studia. Ale až u tebe na kurzu jsem konečně pochopila, jak s ním zacházet a jak skutečně použít to, co tato technika nabízí. Moc děkuji za skvělý kurz. A s bonusem tebe, jako naprosto úžasné, trpělivé, vlídné a vtipné lektorky. 🙂 Díky moc.
Gabriela K.
Akvarelový kurz mne opravdu nadchnul. Dostala jsem ho jako dárek a nečekala, že se mi kurz bude tolik líbit a že mi malování půjde. Tedy nešlo samo, v druhé lekci - malování krajinky, jsem se musela opravdu kousnout, protože jsem měla pocit, že obrázek nenamaluji. Ale zvítězila jsem. Navíc, vnímám, jak jsem se během těch tří lekcí zlepšila. Takže Míšo moc děkuji za dárek i za vedení a těším se na pokračování.
Iva P.

Co vás bude kurz stát?

Varianta A -  2000 Kč 

V ceně jsou papíry, další nezbytné potřeby si musíte zajistit sami

Varianta B -  2300 Kč 

V ceně jsou všechny pomůcky, které budete mít k zapůjčení na kurzu. O nic se nemusíte starat.

Pomůcky

 • akvarelové barvy
  (ne vodovky, pro začátek stačí 10, 12 barev. Do dnes mám své první akvarely - 24 barev, jen některé barvy jsem dokupovala. Pro ty z vás, kdo se chcete věnovat akvarelu víc do hloubky, tak 24 barev by klidně stačilo. Určitě mi můžete napsat a poradím vám.)
 • štětce různých průměrů - například č. 2/0, 0, 2, 6, 8
  (pro malování akvarelem vřele doporučuji i drobnější štětce, které mohou být i syntetické, větší jsou lepší přírodní - kuna, veverka. Skvěle poslouží tzv. čínské štetce - mix syntetika s přírodním chlupem. Jak se říká - za málo peněz hodně muziky)
 • hnědá papírová lepící páska šíře cca 2-3 cm
  (bude případně k zapůjčení na kurzu)
 • Dřevěná destička
  (minimálně 34x25 cm)
 • maskovací kapalina - není nutná (můžete si zapůjčit na kurzu)
 • tužky, tělová pastelka, guma

Pokud potřebujete cokoliv skonzultovat, neváhejte se na mě obrátit. Když pořizujete vše nově, tak můžou být náklady poměrně velké. Určitě mi můžete napsat a se vším vám poradím. Také nabízím možnost zakoupení dřevěné destičky od mého tatínka truhláře. Musím to ale vědět včas - do 10. 10. 2023.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen všem mírně pokročilým, kteří tápou ve vrstvení a míchání barev, a kteří by chtěli pokročit zase o kousek dál.

 Nebo klidně i pro pokročilé, kteří se sami nedostanou k malování a rádi by načerpali inspiraci a setkali se se stejně naladěnými lidmi.

Máte nějaké dotazy?

Neváhejte mě kontaktovat.

Telefon
+420 732 352 716
E-mail
michaela@michaelamalkova.cz

Dopřejte si to, po čem toužíte.